Tayland kökenli olduğu bilinen ve vücuttaki kas ve eklemlerin gerilmesi ile beraber çeşitli baskı tekniklerinin uygulanmasına dayanan bu masaj tekniği, riski en yüksek masaj tekniğidir.

PROGRAMIN İSMİ: Thai Masajı Kursu

PROGRAMIN AMACI: Tayland kökenli olduğu bilinen ve vücuttaki kas ve eklemlerin gerilmesi ile beraber çeşitli baskı tekniklerinin uygulanmasına dayanan bu masaj tekniği, riski en yüksek masaj tekniğidir. Hizmeti sunacak olan masaj uzmanlarının yeterli bilgi donanımına sahip olmaları ve manipulasyonların doğru bir şekilde uygulanmasını sağlayarak, uygulama sırasında doğabilecek risklerin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir.

BELGELENDİRME: Eğitim sonunda Prof. Dr. Ahmet Hamdi Turgut Masaj Okulu tarafından düzenlenen bir "Katılım Belgesi" verilmektedir.

PROGRAM İÇERİĞİ: Eğitimler, teorik ve pratik olmak üzere 2 farklı kategoride işlenmektedir. Ders konuları başlıklar halinde aşağıda görülebilir.

TEORİK DERSLER


Thai Masajı ve Tarihsel Gelişimi
Thai Meridyenleri
Thai Masajı Uygulama Alanları
Thai Masajının Etkileri
Germenin Etkileri
Thai Masajının Dikkatle Uygulanması Gereken Durumlar
Thai Masajının Sakıncalı Olduğu Durumlar
Thai Masajı Uygulanacak Ortam Ve Hazırlığı

PRATİK DERSLER

Yumuşak Doku Baskı Teknikleri
Germe Teknikleri
Manipulasyon Teknikleri
Thai Masajı Uygulamaları
Sırt Üstü Pozisyonda Thai Masajı Uygulamaları
Yüz Üstü Pozisyonda Thai Masajı Uygulamaları
Yan Yatış Pozisyonunda Thai Masajı Uygulamaları
Oturma Pozisyonunda Thai Masajı Uygulamaları

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller masajokulu.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2017 - 2019