MASAJ TERAPİSTİ

Masaj terapistinin güçlü, kuvvetli, atletik fiziğe sahip olması yada zayıf yapıda olması, ellerinin büyük yada küçük olması, parmaklarının uzun yada kısa olması hiçbir şekilde avantaj veya dezavantaj sağlamaz.

Masaj güç, kuvvet ile değil, edinilmiş bilgi ve teknik beceriyle gerçekleştirilen, bilimsel metodlara dayalı uygulamalardır. Güç, kuvvet bedende değil, edinilmiş bilgi ve teknik becerilerdedir. Ancak fiziksel ve psikolojik olarak sağlıklı olmayı gerektirir. Masaj uygulayacak kişilerin herhangi bir fiziksel engellerinin bulunmaması ve mevcut sağlıklarını sürdürmelerini gerektirmektedir. Fiziksel performanslarını geliştirmek için sporcu gibi yaşamaları, sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz, yeterli uyku gibi ihtiyaçlarını ihmal etmemeleri gerekmektedir.

Masaj terapistinin giyimi, temiz, derli toplu, pamuklu kumaşlardan yapılmış, hareket özgürlüğü sağlayan ve rahat kıyafetlerden oluşmalıdır. Saçlar toplanmış, tırnaklar kısa ve eller bakımlı olmalı, tüm takılar çıkarılmalıdır. Masajdan önce ve sonra eller yıkanmalı, el egzersizleri yaparak parmak ve bilek eklemlerinin esnekliği sağlanmalıdır. 

 

 

 

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller masajokulu.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2017 - 2019